Jest wiele różnorodnych rodzajów modeli samochodów RC. Różnią się one przede wszystkim rozmiarem, przeznaczeniem oraz stopniem zaawansowania. Warto przedstawić kilka podstawowych przykładów:

Elektryczne modele torowe 1:12 – Jedne z ciekawszych modeli. Przeznaczone są one głównie do wyścigów po wykładzinie. Ich konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem ścigania. Charakteryzują się napędem na tył, sztywna tylna oś i brak zbędnych elementów. Ponieważ przeznaczone są do zawodów, nie są sprzedawane w wersji gotowej do jazdy, tylko jak podwozia, do których należy dokupić silnik, serwomechanizm, radio oraz karoserię.  Bardzo widowiskowe modele przeznaczone przede wszystkim do wyścigów po wykładzinie. Ich konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem ścigania się i zwraca uwagę swoją elegancką prostotą: napęd na tył, sztywna tylna oś z pojedynczym amortyzatorem, żadnych zbędnych elementów.

elektryczne modele

Elektryczne modele torowe 1:10 – Jedne z najpopularniejszych modeli. Sprawdzają się zarówno podczas zawodów, jak i podczas jazdy rekreacyjnej. Często wybierane jako pierwszy model do nauki i nabierania doświadczenia. Wyróżniają się wykonaniem, ponieważ ich wygląd zewnętrzny często przypominają pomniejszone wersje samochodów sportowych. Posiadają napęd na cztery koła, przeznaczone głównie do jazdy po wykładzinie, lub gładkim asfalcie.

samochody rc

Modele torowe nitro 1:10 – Podobnie jak ich elektryczne odpowiedniki charakteryzują się napędem na cztery koła oraz bardzo realistycznym wyglądem. Często posiadają także automatyczną skrzynie biegów z dwoma biegami. W przeciwieństwie do modeli elektrycznych te posiadają silniki spalinowe napędzane benzyną.

samochody rc torowe

Modele torowe nitro 1:8 – są to samochody RC przeznaczone do specjalnie przygotowanych torów. Raczej nie nadają się dla początkujących miłośników modeli RC. Samochody RC tej klasy potrafią osiągać prędkość ponad 100 km/h, dzięki czemu określa się je, jako najszybsze z pośród modeli RC.

samochody nitro